גיל המעבר

כל כך הרבה קורה בגיל המעבר. השינויים ההורמונליים משבשים את השינה, את אולי סובלת מגלי חום,  כאבי גב, דימומים לא סדירים או מוגברים,  יובש בנרתיק, שינויים במבנה הגוף, הפרעות עיכול, שינויים במצב הרוח ועוד.  


כל אשה תעבור את התקופה בדרכה. תשומת הלב שלנו עוברת שינוי. נשים רבות שבמרכז חייהן עמדה הדאגה לאחרים נקראות בגיל המעבר להתמקד יותר בעצמן, תנועה שיש לה השלכות על סדר העדיפויות, על מערכות יחסים ועל אופן חלוקת משאב הזמן שלנו. 


גיל המעבר הוא גשר בין תקופת חיים אחת לתקופת חיים חדשה והגשר הזה לפעמים צר מאוד. המעבר עליו מטלטל רגשית וגופנית כשהחשש מהתבגרות ומהכניסה למה שכונה עד לאחרונה גיל הבלות לפעמים מונע מאיתנו לראות יופיו של גיל החכמה הממתין לנו בצידו השני של הגשר אם רק נעז לצעוד עליו בבטחון ובאמונה. ונדרשת אמונה. תכנים ששמרנו בבטן שנים מבקשים עכשיו להשתחרר, כוחות נפש שלא באו לידי ביטוי מבקשים להתגלות. יש נשים שמספרות שהן אינן מכירות עוד את עצמה או שהן פשוט מתפרקות – ובכן, זה נכון אנחנו משתנות וככל תהליך של שינוי הוא לפעמים מציף את מה שטוב אבל גם את מה שמבקש שחרור והתחדשות. 


בין אם החלטת ליטול הורמונים ובין אם לאו עיסוי רחם יסייע לך לעבור את התקופה פיסית ורגשית. הוא מרגיע, מאזן את המערכת ההורמונלית, תומך בתהליכי פינוי שלפעמים מתרחשים בעוצמה ומאזן אותם,  הוא מסייע להתחבר לבטן, לכל מה שהחזקת בבטן שנים ומבקש עכשיו להשתחרר ולגלות גם כוחות טובים ורצונות שהסתתרו.