קשיי פוריות

אם את רוצה להרות בקרוב,  או מנסה כבר תקופה עיסוי רחם יכול לסייע להכין את הרחם לקליטת הריון. הוא מגביר את זרימת הדם שנושא חומרי הזנה והורמונים, מעורר את מערכת הלימפה לפנות פסולת שהצטברה עם השנים בשחלות, ברחם או בחצוצרות, מחזק את הרצועות התומכות ברחם ומרגיע את הנפש. 

ואם התחלת כבר טיפולי פוריות בנוסף לתמיכה בהזנה ובפינוי הוא גם יקל על תופעות הלוואי ההורמונליות שבאות לידי ביטוי בגוף ובנפש. המגע הנעים יסייע לך להתחבר לרחם, ויתמוך בך במהלך התקופה המטלטלת. עדיף להתחיל בטיפול לפחות חודש לפני תחילת טיפולי ההפריה אם כי אף פעם לא מאוחר מידי. אנחנו נפגש בדרך כלל פעמיים בחודש: בסוף הוסת ולפני הזרעה או בין הביוץ להחזרה.


אחד מכל שבעה זוגות שמנסים להרות נתקלים בקשיים שסיבתם נעוצה בקשיים אצל הגבר או האשה (כמחצית מהמקרים נובעים מקושי אצל הגבר וכמחצית נובעים מקושי אצל האשה). כעשרה אחוז מהמקרים בלתי מוסברים. 


סיבות לאי פריון בקרב גברים: ספירת זרע נמוכה, חוסר זרע, וריקולציה (דליות בורידי האשכים), שפיכה אחורית, הידבקויות וחסימות צינור הזרע כתוצאה מזיהומים, רמות נמוכות של טוסטסטרון, סמים, צריכה מופרזת של אלכוהול, תרופות, חומרי הדברה, תזונה לקויה, לבוש תחתון צמוד ויש אומרים גם קרינה ממכשירים סלולריים בכיס המכנס.


סיבות לאי פריון בקרב נשים: גיל (רזרבה שחלתית נמוכה), בעיות הקשורות לביוץ, תסמונת שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, התדבקויות או חסימות בחצוצרות, הידבקויות בחלל הבטן כתוצאה מדלקת באגן, ניתוח  או מחלות דלקתיות במערכת העיכול, גידולים ושרירנים, קשיי השתרשות ברחם שנובעים כתוצאה ממומים ברחם ועוד. 


הזווית ההוליסטית: 

כאשר את חווה מתח וחרדה, כשרמות הסטרס גבוהות מסיבות שונות האיזון בגוף מופר ולעיתים מערכת הגוף נפש איננה פנויה לשאת הריון. הגוף מקצה את משאביו לתפקוד בסיסי  ומעדיף לא להיכנס לתהליכים שידרשו אנרגיה שאיננה זמינה בזמן נתון ואף עלולים להחליש אותו ולכן לעיתים יתגלה קושי להרות. 

טיפול המשלב עיסוי סובדה, קרניוסקראל כמו גם שינוי באורח החיים עשויים לסייע מאוד בהעלאת המודעות, הפחתת הלחץ , רגיעה, הזנה נאותה לאברי הרביה ולמערכת העצבים  ולתמוך בנסיונות להרות. הנסיון שנצבר בארץ ובעולם מעיד על תוצאות טובות במקרים רבים.