לרחם יש קול וסיפור לספר, היא משנה את גודלה תדירות, מתחדשת כל חודש מחדש, הרה ויולדת, מחוברת ללב ולמוח - היא סוג של לב בעצמה ותמיד מספרת את הסיפור האמיתי.

היא מקום חיבור פנימי עמוק, אינטואיטיבי, רגשי ורוחני. היא שער למהות נקבית שיש בה איכויות של אהבה וקשר, יצירה והולדה עשיה וברכה. כל רצון, מחשבה או רעיון זקוקים לרחם כדי להוולד, לצאת לאויר העולם ולהפוך למציאות מבורכת. היא ניחנה ביכולת לרכז כוחות חיים וללדת. כל דבר.

היא שוכנת בגופנו עוד מימי העוברות, דרכה אנחנו חוות את המחזוריות החודשית, את שנות הפריון ואת גיל המעבר. וגם אם נאלצת להפרד ממנה היא עדיין חיה ופועמת כמרכז אנרגטי.

כח ריפוי עוצמתי טמון בה.

היא השכינה שבתוכך. קודש הקודשים הפרטי שלך.


הרחם רושמת הכל, זוכרת וסופגת חוויות נעימות ומצמיחות וכאלה שלא. חוויות רגשיות מכאיבות וכל מגע בגופך, שלא בא מאהבה ורצון חופשי חרוט ורשום בה.
היא מכילה את מה שליבך לפעמים לא יכול, כמו נושאת את כאביו במקומו. לפעמים היא עמוסה מידי וחסומה ואיננה מונחת במקומה המדוייק לה.
כדי להיות במיטבה היא זקוקה להזנה, לתנועה, ליכולת פינוי טובה, לנשימה, אהבה ורכות.


הכלים, הידע ונסיון שצברתי במהלך השנים נוכחים בקליניקה ככלים פרקטיים וטיפוליים: 

סובדה, קרניו-סקראל, יוגה ותנועה, שיאצו וגניקוסופיה (גניקולוגיה הוליסטית).

הבית הרוחני שלי יהודי.  המקורות מהם אני שואבת הם הבאר והמעיין האינסופי של היהדות תורת הקבלה והחסידות. 


הטיפול מועיל לקשיים הקשורים למערכת הנשית לרבות כאבי וסת, תסמונת קדם וסתית, אנדומטריוזיס ואדנומיוזיס, קשיי פוריות , כאבים ביחסי מין, גיל המעבר, קשיים במערכת העיכול כגון עצירות, כאבי גב ואגן ועוד.

הטיפול משתנה מאשה לאשה  וכן מספר הטיפולים המתאים. לפעמים טיפול אחד מספיק, לעיתים יש צורך במספר טיפולים. יש נשים שיגיעו לתהליך ארוך יותר ויש מי שאוהבות להגיע לקליניקה למה שהן נוהגות לכנות "תחזוקה". 


הרחם אוהבת תשומת לב.


מה קורה בטיפול? 


לפני שנפגש אשלח לך שאלון מקיף שייסע לי לדייק את הטפול.

במפגש הראשון תהיה לנו שיחת הכרות במהלכה ננסה להבין ביחד מה נכון לך עכשיו, עיסוי סובדה לאגן ומגע עדין מבוסס קרניוסקראל לאיזון מערכת העצבים.

במפגשים הבאים אלמד אותך עיסוי עצמי – כלי עוצמתי שתוכלי להשתמש בו ולתמוך בעצמך בתהליך הטיפולי.

אשלב קרניוסקראל, עבודה בדמיון מודרך, מדיטציה של הרחם, תרגילי תנועה לאגן, אמבט אדים ואגינלי, תרגילי נשימה וקומפרסים של שמן קיק.  - לפי רצונך ולפי הצורך. 

המגע כאמור חיצוני בלבד, עדין ותומך ממוקד באזור האגן הבטן והגב התחתון. 

על מיטת הטיפולים תשכבי  על הגב לבושה כרצונך מכוסה בסדין.  אתחיל בהקשבה באמצעות מגע קרניוסקראלי עדין לפעמים אניח ידיים על הבטן, לעיתים על הכתפיים או בכפות הרגליים יתכן ואשלב. כשאתחיל את המגע בבטן אבקש רשותך לחשוף את הסדין, להפשיל מעט את החולצה ואח"כ גם לחשוף את הבטן התחתונה. בהמשך אבקש ממך לשכב על הבטן ואעבוד על הגב התחתון והסקרום. אם את רגישה למגע בבטן, או מעדיפה להשאר לבושה זה מובן ואפשר גם ככה. 

זה הגוף שלך. האגן שלך. הרחם שלך. 


ועוד קצת על סובדה וקרניוסקראל: ~סובדה~

עיסוי רחם בטן ואגן שמשלב גישות מסורתיות עתיקות וידע מדעי מערבי נרחב. עיסוי רחם ואגן הוא טיפול נשי שהיה נפוץ ועדיין ברחבי העולם בצפון אפריקה, תימן ואסיה.
אופן העיסוי שונה מעט ממקום למקום.


סובדה מיוחדת בשילוב ידע מערבי שהופך את השיטה לאפקטיבית במיוחד – היא מבוססת על ידע עתיק והבנה עמוקה של אנטומיה, מיקום רצועות הרחם, המערכת ההורמונלית, מערכת הדם והלימפה, מערכת העצבים והאנטומיה של האגן.

*העיסוי חיצוני בלבד עם מעט שמן, ממוקד באזור האגן: הבטן והגב התחתון ואינו כרוך במגע פנימי.


~קרניוסקראל~

טיפול עדין ועמוק שבליבו הקשבה לקצב זרימת נוזל המוח והשדרה. המגע העדין מעצים את קצב ואיכות הזרימה של נוזל המוח והשדרה ומסייע לשחרור חסימות במערכת העצבים המרכזית. קרניוסקראל כלומר קרניום – גולגולת. סקרום – עצם העצה (החלק התחתון של עמוד השדרה). המערכת הקרניוסקראלית כוללת את המוח, חוט השדרה, נוזל המח, הקרומים סביבם והעצמות אליהם הם מחוברים. היא הבית של ״נשימת החיים״ שמפעמת בכל תא בגוף בתנודות שניתן לחוש במגע שגם מחזק ומאזן אותה. השבת האיזון והחיות מועילים למצבים פיזיים ונפשיים מגוונים לרבות:איזון המערכת ההורמונלית (קשיי פוריות, כאבי וסת, גיל המעבר) וכאבי גב ואגן.

אני משלבת בטיפול מגע עדין בשיטת קרניוסקראל שמסייע לאזן את הקשר בין הרחם והשחלות לבין המוח בו נמצאת ״המפקדה הראשית״ של המערכת ההורמונלית.

בנוסף לכך, אשלב בטיפול לפי הצורך כלים מעולמות היוגה, יוגה תראפיה, תנועה ונשימה, דמיון מודרך , מדיטציה של הרחם, סאונת אדים לאגן ועבודה עם שמן קיק.